تبلیغات
جنگل سحر آمیز - Assassin's Creed movie
تا به امروز شاهد نسخه‌های زیادی از سری بازی‌های «فرقه اسسین» (Assassin’s Creed) بر روی کنسول‌های بازی بوده‌ایم. ولی این بار شاهد این سری از بازی‌ها در قالب یک فیلم سینمایی خواهیم بود.

به نقل از سایت IMDB (مرجع رسمی معرفی و نقد فیلم‌های سینمایی در جهان)، سری بازی‌های معروف فرقه اسسین که تا به امروز شاهد عرضه نسخه‌های متنوعی از آن بر روی کنسول‌ها بازی و کامپیوتر بوده‌ایم؛ قرار است در سال 2016 میلادی در قالب یک فیلم سینمایی اکران شود.

ین فیلم قرار است در استودیو فیلم سازی «فاکس قرن بیستم» (20th Centrury Fox) و به کارگردانی «جاستین کروزل» (Justin Kurzel) ساخته شود. از دیگر کارهای در حال ساخت این کارگردان می‌توان به فیلم «مک بث» (Macbeth) هم اشاره کرد. بازیگر نقش اول فیلم اسسین «مایکل فسبندر» (Michael Fassbender) است.

فیلمدر ابتدا قرار بود در سال 2015 عرضه شود، اما با تاخیری حدودا یک ساله، اکران آن به تاریخ (21 دسامبر سال 2016) موکول شد.فیلم Assassin's Creed

هر آنچه که باید از فیلم Assassin’s Creed بدانید


بازی در مقابل فیلم

کلید هویت جدید فیلم Assassin’s Creed در گرو این است که اقتباس مستقیمی از هیچ کدام از نسخه‌های بازی نیست. اما این دلیل نمی‌شود که عناصر اصلی بازی‌ها در فیلم وجود نداشته باشد. لذت این سری بازی در قابلیت پریدن میان دوره‌های زمانی تاریخی با Animus است، یک دستگاه کارآمد که ساکنان دنیای مدرن به واسطه ی آن به ملاقات خاطرات اجداد ژنتیکی خود می روند. این یعنی در حالی که ماجراهای Assassinهایی همچون Ezio، Edward، Connor و Arno  هنوز می‌تواند واقعیت باشد، شیرجه عقاب در یک دوره زمانی متفاوت کاملا قابل انجام است و به این معناست که راه‌های بیشتری برای ساختن چیزهای جدید و نوآوری وجود دارد. از این رو، Kurzel  و Fassbender یک دنیای کاملا جدید در قرن پانزدهم اسپانیا در دوران «تفتیش عقاید اسپانیایی» (Spanish Inquisition) دارند و می‌توانند روی جدید و نو ساختن آن تمرکز کنند. البته با توجه به اینکه شخصیت اصلی فیلم، یعنی Aguilar De Nehra و فرزند نسل آینده‌اش Callum Lynch کاملا جدید هستند و تاکنون در این سری مشاهده نشده‌اند، هنوز می‌توانیم انتظار داشته باشیم که همه ی نشانه های مخصوص انجمن برادری را ببینیم.


فیلم Assassin's Creed
طرح و داستان

برخلاف بازی‌ها، فیلم Assassin’s Creed قرار است مدت زیادی را صرف زمان‌ حال و قرن بیست و یکم بکند. طبق صحبت‌های تهیه کننده Patrick Crowley شصت و پنج درصد فیلم در عصر مدرن رخ خواهد داد و داستان یک زندانی اعدامی به نام Callum Lynch را روایت می‌کند که  به ظاهر «اعدام شده» اما در واقع توسط شرکت Abstergo نجات پیدا کرده تا در پروژه‌ی Animus حضور پیدا کند. خانم محقق، Sophia Rikkin (با بازی Marion Cotillard فرانسوی) به Callum اطمینان می‌دهد که وقتی از خواب بیدار شد، او برای کمک کردن آنجاست اما این بدین معناست که Callum باید به Animus وصل شود. البته این Animus با آنچه که در بازی دیده‌ایم کمی فرق دارد و شبیه به یک بازوی مکانیکی بزرگ می‌باشد اما کارکرد آن یکسان است و Callum به وسیله‌ آن خواهد توانست به خاطرات جد بزرگوارش Aguilar دست پیدا کند و دوباره آن‌ها را زندگی کند.

در حالی که Sophia فکر می‌کند واقعا دارد کمک می‌کند و تحقیقات‌ش راجع به Assassinها را پیش می برد، پدرش Alan Rikkin (با بازی شریرانه Jeremy Irons) رئیس تمپلار (Templar) قرن 21 شرکت Abstergo، یک نقشه شیطانی برای مموری‌ها و خاطرات کشیده است. دوران «تفتیش عقاید اسپانیایی» آخرین باری بوده که Aguilar توانسته با شیء بسیار معروفی به نام  «The Artefact و  Rikkin» تماس پیدا کند و حالا در زمان حال،  Rikkin مثل شوالیه های معبد در قرن پانزدهم این شیء را برای خودش می خواهد.


* اگر بازی‌ها را انجام نداده اید، Templarها را با معنی «بدکار» در واژه‌نامه بیابید. بگذارید مسائل را ساده‌تر کنیم، Rikkin به عنوان یک Templar قطعا خاطرات را برای کارهای مثبت نمی خواهد. حالا تایید شده که این شیء مصنوع (Artefact) در واقع چیزی مثل منبع یکی از سیب‌های بهشت است و توسط یک گونه‌ای معروف با نام «آن هایی که پیش‌تر آمدند» (Those Who Came Before) ساخته شده است. برای اطلاعات بیشتر از گوگل استفاده کنید وگرنه باید راجع به زندانی بودن آدم و حوا توسط موجودات فضایی صحبت کنیم و شما دیگر ادامه ی متن را نخواهید خواند!


پرش Callum به گذشته برای تجربه کردن زندگی Aguilar یعنی او اتفاقات تاریخی‌ای مثل «سقوط گرانادا» و جنایات دادگاه «تفتیش عقاید اسپانیایی» را مشاهده خواهد کرد آن هم در حضور شیطانی بزرگ همچون  Tomas de Torquemada (موسس اصلی تفتیش عقاید اسپانیایی. او حداقل 2000 نفر را در پای چوبه دار به آتش کشیده است.) اما Aguilar  تنها نیست و در این راه با Maria (یک قاتل چیره دست دیگر با تیغه های پنهان مرگبار) همراه می شود. فراموش نشود که همه ی این ها ممکن است به «اثر خونریزی» (Bleeding Effect) نیز منجر شود. این اصطلاح به زمانی گفته می شود که به خاطر استفاده ی بیش از حد از Animus، خاطرات گذشته ی جد وارد خاطرات حال فرد می شوند و ممکن است باعث دیوانگی او بشوند (مثلا در قسمت اول بازی، برای Subject 16 این اتفاق رخ داده بود.)

Callum با قرار گرفتن به جای جدش، تمامی فنون قاتلین را یاد می‌گیرد و به این ترتیب او در زمان حال نیز به اندازه گذشته مهلک و کشنده خواهد بود. با وحود این حقیقت که Callum تنها قاتل زندانی شده در Abstergo  نیست که دارد به گذشته می رود و با «اثر خونریزی» دست و پنجه نرم می کند، می توانید حدس بزنید که همه چیز تا پایان برای Templarهای زمان حال خوشایند نخواهد بود.


فیلم Assassin's Creed

بازیگران

در حالی که Fassbender مشخصا جلودار و مرکز توجه قاتلین گذشته و حال در فیلم Assassin’s Creed است، اما استعدادهای دیگری هم در فیلم پیدا می‌شود. مثلا Jeremy Irons در نقش رئیس Abstergo جناب Alan Rikkin آن طور که ما خبر داریم، صحنه های حضورش را قورت می دهد!

Marion Cotillard که در فیلم Macbeth با Fassbender همبازی بود، اینجا نقش Sophia Rikkin را برعهده دارد. Brendan Gleeson که حتما بازی‌اش در فیلم In Bruges را به یاد دارید، اینجا Joseph Lynch است و Michael K. Williams دوست داشتنی که کسی نقش فوق العاده‌اش در سریال Wire و کاراکتر Omar را فراموش نمی‌کند، نقش قاتلی در زمان حال به نام Moussa را بازی می کند.

در سکانس‌های زمان گذشته هم، خانم Ariane Labed بازیگر فرانسوی-یونانی را داریم که سال گذشته در فیلم The Lobster خوش درخشید.

فیلم Assassin's Creed

کارگردان

خب، این Justin Kurzel کیست؟ Kurzel به سرعت از فیلم Macbeth بی نظیر سال گذشته به ساختن فیلم Assassin’s Creed روی آورد و ستاره های فیلم قبلی‌اش Fassbender و Cotillard را هم با خود همراه ساخت. قبل از Macbeth (که شکسپیر را خونین تر و هیجان انگیز تر از همیشه کرده بود)، Kurzel فیلم درام Snowtown را به دنیای سینما عرضه کرده است.

با یک نگاه منطقی، Kurzel مشخصا Michael Bay نیست. او روی شخصیتها، درون مایه و درام تمرکز می‌کند. این‌بار، او همه چیز را روی واقعیت تنظیم کرده است. در دنیای جلوه های ویژه و CGI ، او به تیم‌اش فشار می‌آورد تا همه چیز را تا حد ممکن واقعی بسازد.با شکست فیلم Warcraft از نگاه منتقدین، شاید فیلم Assassin’s Creed آخرین اثری باشد که سرانجام بتواند روح واقعی یک بازی را به فیلم منتقل کند.منبع: gameshot.ir
طبقه بندی: فیلم و سریال،

تاریخ : چهارشنبه 28 مهر 1395 | 05:04 ب.ظ | نویسنده : Tauriel Winchester | نظرات


  • paper | فروش Reportazh | buy Reproduction
  • رپورتاژ | خرید لینک انبوه