تبلیغات
جنگل سحر آمیز - سوپرنچرال، فراتر از یک سریالتعدادِ کمی سریال مثلِ سوپرنچرال وجود دارد ( با صرفِ نظر از ژانر ) که توانسته باشد بیش از یک دهه به پخشِ خودش ادامه دهد . این سریال همه چیز را ، از شکار خون آشام گرفته ، تا ایده ی خدا و شیاطین و بهشت و جهنم ، پوشش داده . شوخی و جدیت به گونه ای ماهرانه و هم اندازه در داستان مخلوط شده که هرگز به‌طور کامل ، به سمتِ یکی از این دو موضوع منحرف نمیشود ! سوپرنچرال به‌قدری قدیمی است که در آن اوایل که پخش شد ، شبکه CW به اسمِ The WB شناخته می‌شد . در طولِ این سال‌ها ، سریال در کنارِ قدیمی بودن ، خودش را با داستان های منحصر به فرد ، نشان داد . هیچ سریالی بدون عوامل متعدد و تعهد دست اندر کارانش ، نمی تواند یک دهه ادامه پیدا کند . با تمام بالا و پایین هایی که این سریال داشته ، یک سریال بوده که پای ثابت شبکه‌ها بوده ، و آن هم سوپرنچرال بوده .
در آغاز ، سریال در مورد دین و سم وینچستر بود ، دو برادری که زندگی‌شان رو صرف مبارزه با مسائل شرورانه و شیطانی می‌کنند . آن‌ها ، ارواح رو تطهیر کردند ، خدایان کهن سرزمین های مختلف را به چوب کشیدند ، و حتی با خود شیطان هم درگیر شدند ! اگر بتوانید یک موجود افسانه ای را تصور کنید ، این برادران وینچستر بوده اند که در طول 13 سال سفر در جاده در سر تا سرِ کشور ، با این موجودات چندین و چند بار ، برخورد داشتنه اند ! اما چه چیزی به‌طور خاص ، سوپرنچرال را با تغییرات مداوم چشم انداز تلویزیون در طول سال های اخیر ، سر پا نگه داشته ؟ مرز بین سریال و واقعیت !
سم و دین موجودیت دارند ! در یکی از قسمت‌ها سم و دین به یک دنیای بدلی/واقعی فرستاده می‌شوند ، جایی که این دو بازیگر در سریالی افسانه ای به نام سوپرنچرال حضور دارند . اساساً دنیایی حقیقی که ما در آن زندگی می‌کنیم ، دنیایی بدون هیچ گونه جادو یا هیولا های افسانه ای ! در حالی که تمامِ دنیا آن‌ها را با نامِحقیقی‌شان می‌شناسند (جنسن اکلز و جرد پادالکی) ، برادران وینچستر در طول بخشی از این قسمت تلاش می‌کنند تا به دنیای واقعی خودشان برگرند . در فصل های بعدی اوضاع همین‌جور عجیب تر می شه ، برادران وینچستر به شخصی برمی‌خورند ، که این فرد (چاک) ، داستان سریال را به‌طور کامل در کتابی نوشته و منتشر کرده ، که اسم این کتاب هم همچنین ، سوپرنچرال (ماورءا الطبیعه) نام دارد ! در عوض سریال در داخل دنیای خودش طرفدار های جان سپاری دارد ، که شباهتی با طرفدارهایی که در دنیایِ واقعی که در آن زندگی می‌کنیم ، ندارند ؛ حتی انجمنی برایِ این کتاب تشکیل می‌دهند که مردم بعنوان برادرانِ وینچستر Cosplay می‌کنند. در فصل 10 هم ، برادران وینچستر با نمایشی موزیکال در مورد زندگی خود مواجه شدند که بر اساسِرمان های سوپرنچرال بود ! این سطح دیوانه‌وار از خود آگاهی که باعث می شه سریال در عین حال هم در تعادل باشه و هم سر گرم کننده !

 تمرکز سریال بر روی شخصیت های اصلی است !
سم و دین در طول زنگی شون نقش هایِ جایگزین و فرعی هم داشتن ، ولی سر انجام ، سریال حولِ محور روابط برادری می چرخد . پایلوت [ قسمتِ آغازین ] به گونه ای کار خودش را شروع می کند که این دو برادر جدا از هم هستند و سال‌هاست که با یکدیگر حرف نزده‌اند ؛ به جاده می‌زنند که پدر مفقود شده شان را پیدا کنند و از همین‌جا سریال وارد روابط پیچیده آنها می‌شود ، و در قسمت " monster of the week" این موضوع تشدید می‌شود و ماجراها در طول این قسمت بزرگ‌تر می‌شود ولی همه چیز مثل یک مسیر دایره مانند است که به این موضوع برمی‌گردد ، که براران وینچستر هر دو بهترین اند و برای یک دیگر بدترین ! آنها اکثر این 13 فصل را صرفِ حمایت از یکدیگر ، و دروغ گفتن به هم برای محافظت از یکدیگر ، کردند و سپس قبل از مناقشه بعدی ، با یکدیگر آشتی کردند . با این که ، بیشتر از اینکه تحت آموزش پدرشان هیولاها را شکار کنند ، اکثراً خود آنها مسئول یک سری مشکلات هستند ، ولی داستان اصلی همیشه به‌قدری متمرکزه که از اصل خودش دور نمی شه .
https://i.pinimg.com/originals/34/28/25/342825d1941bd44915d58351b420f51d.jpg

 با هر فصل متوالی ، کاملاً در حال تحول است !

با نگاه به گذشته و پیشرفتی که سریال داشت ، باورش سخته که سریال تا اینجای کار ادامه داده . فصل اول کاملاً سر راست بود : دو برادر با یک مأموریت به جاده می زنند تا قاتل مادرشان را شکار کنند . بعد از آن اوضاع دیوانه‌وار‌تر می شود ، آن‌ها با نیرو های بهشتی و جهنمی رو در رو می شوند ، چندین بار جلوی آخرالزمان را می گیرند، و با این حال هنوز هم زمانی رو برای ماجراجویی هاشون و در جاده‌ ماندن ، اختصاص می دهند . هر فصل نسبت به فصل قبلی کمی متحول تر می شود ، هر فصل با یک موضوع خاص که در عنوان آن نشان داده می شود ، و سازندگان به‌طور سالیانه آن را تغییر می‌دهند ، جلو می‌رود . این موضوعات در طرح های مستقل ، به زیبایی نمایش داده می شود و اوضاع را با جنبه های مختلف افسانه ای/ اساطیری و مبارزات دیدنی ، رو به جلو نگه می دارد . علاوه بر این حتی نما و لوگوی سریال هم هرفصل ، متناسب با محتوا و هدف کلی همون فصل تغییر میکند که واقعاً جالب و قابل توجه است !طرفداران متعصب و جان بر کف !
ممکنه سوپرنچرال پر بیننده‌ترین سریال تلویزیون نباشد ولی طرفداران ، متعصب‌ترین طرفدارهایی هستند که میتوانید تصور کنید ! اون ها انجمن‌هایی سر تا سر کشور و حتی دنیا برگزار کردند ، مخصوصاً Tumblr  که meme ها و gif های فراوانی را به اشتراک گذاشتند ، که در این 13 سال به یک چیز کاملاً محبوب در اینترنت تبدیل شده ! این‌ها طرفدارانی هستند که هر چند با وجود بالا و پایین های سریال ، به عوامل روحیه می دهند و پشتشان را به هیچ وجه خالی نمی‌کنند ! هر کسی که در مورد نکاتی از سوپرنچرال سؤالی داشته باشد ، ارتشی از طرفداران در دنیای مجازی وجود دارند که به اون ها پاسخ دهند .
همین موضوعِ باعث شد که واقعاً در یکی از قسمت‌ها ، طرفداران در سریال حضور پیدا کنند که روشی بی عیب و نقص برای جبران زحمات طرفداران و قدردانی از آن‌ها بود ، آن‌ها ، بدون اغراق ، متعهدترین طرفدارها هستند .
تمایلی بی حد و مرز به توسعه افسانه‌ها !
بنیاد سریال اکثراً بر هیولا های باستانی ست ، تا اینکه بر روی تعدادی از هیولا های کوچک تر تمرکز داشته باشد . سریال The Vampire Diaries در مورد خون آشام ها می باشد که به‌طور ظاهری داستان گرگینه ها و ارواح را بست می‌دهد ، در سریال The Walking Dead تمرکز تنها بر روی زامبی‌هاست ، گرچه سوپرنچرال همه چیز را پوشش می‌دهد ، و منظور از همه چیز ، همه چیز است ! خون آشام ها، ارواح ، شیاطین ، فرشتگان ، خدایان باستانی ، تغییر شکل دهندگان ، جن ها ، و تعداد زیادی موجودات دیگر که در طول 13 فصل به نمایش گذاشته شده ست ، هیولا هایی از هر فرهنگ قابلِ تصور ! و همیشه دنبال شکارِ خفن ترین هیولا هستند تا به افتخاراتشان در شکار موجودات پلید اضافه کنند . 
صندوق عقب ایمپالای وینچستر ها تقریباً شامل هر اسلحه و روشی است برای کشتن هر موجودی که ممکنه باهاش مواجه شوند ، که این موضوع تبدیل شون می کنه به سرد و گرم چشیده‌ترین شکارچی های موجود !


طبقه بندی: سوپرنچرال،
برچسب ها: supernatural، cw، jensen ackles، jared padalecki، winchester، سوپرنچرال، سم ودین وینچستر،

تاریخ : دوشنبه 11 تیر 1397 | 01:53 ب.ظ | نویسنده : Tauriel Winchester | نظرات


  • paper | رپورتاژ آگهی ارزان | فروش بک لینک
  • فروش بک لینک انبوه | خرید بک لینک قوی