کفسابی جنگل سحر آمیز - مطالب تیر 1397
نظر سنجی
از چه موضوعی، بیشتر مطلب گذاشته شود؟ (چند گزینه را میتوانید انتخاب کنید)


تعدادِ کمی سریال مثلِ سوپرنچرال وجود دارد ( با صرفِ نظر از ژانر ) که توانسته باشد بیش از یک دهه به پخشِ خودش ادامه دهد . این سریال همه چیز را ، از شکار خون آشام گرفته ، تا ایده ی خدا و شیاطین و بهشت و جهنم ، پوشش داده . شوخی و جدیت به گونه ای ماهرانه و هم اندازه در داستان مخلوط شده که هرگز به‌طور کامل ، به سمتِ یکی از این دو موضوع منحرف نمیشود ! سوپرنچرال به‌قدری قدیمی است که در آن اوایل که پخش شد ، شبکه CW به اسمِ The WB شناخته می‌شد . در طولِ این سال‌ها ، سریال در کنارِ قدیمی بودن ، خودش را با داستان های منحصر به فرد ، نشان داد . هیچ سریالی بدون عوامل متعدد و تعهد دست اندر کارانش ، نمی تواند یک دهه ادامه پیدا کند . با تمام بالا و پایین هایی که این سریال داشته ، یک سریال بوده که پای ثابت شبکه‌ها بوده ، و آن هم سوپرنچرال بوده .
در آغاز ، سریال در مورد دین و سم وینچستر بود ، دو برادری که زندگی‌شان رو صرف مبارزه با مسائل شرورانه و شیطانی می‌کنند . آن‌ها ، ارواح رو تطهیر کردند ، خدایان کهن سرزمین های مختلف را به چوب کشیدند ، و حتی با خود شیطان هم درگیر شدند ! اگر بتوانید یک موجود افسانه ای را تصور کنید ، این برادران وینچستر بوده اند که در طول 13 سال سفر در جاده در سر تا سرِ کشور ، با این موجودات چندین و چند بار ، برخورد داشتنه اند ! اما چه چیزی به‌طور خاص ، سوپرنچرال را با تغییرات مداوم چشم انداز تلویزیون در طول سال های اخیر ، سر پا نگه داشته ؟ مرز بین سریال و واقعیت !
سم و دین موجودیت دارند ! در یکی از قسمت‌ها سم و دین به یک دنیای بدلی/واقعی فرستاده می‌شوند ، جایی که این دو بازیگر در سریالی افسانه ای به نام سوپرنچرال حضور دارند . اساساً دنیایی حقیقی که ما در آن زندگی می‌کنیم ، دنیایی بدون هیچ گونه جادو یا هیولا های افسانه ای ! در حالی که تمامِ دنیا آن‌ها را با نامِحقیقی‌شان می‌شناسند (جنسن اکلز و جرد پادالکی) ، برادران وینچستر در طول بخشی از این قسمت تلاش می‌کنند تا به دنیای واقعی خودشان برگرند . در فصل های بعدی اوضاع همین‌جور عجیب تر می شه ، برادران وینچستر به شخصی برمی‌خورند ، که این فرد (چاک) ، داستان سریال را به‌طور کامل در کتابی نوشته و منتشر کرده ، که اسم این کتاب هم همچنین ، سوپرنچرال (ماورءا الطبیعه) نام دارد ! در عوض سریال در داخل دنیای خودش طرفدار های جان سپاری دارد ، که شباهتی با طرفدارهایی که در دنیایِ واقعی که در آن زندگی می‌کنیم ، ندارند ؛ حتی انجمنی برایِ این کتاب تشکیل می‌دهند که مردم بعنوان برادرانِ وینچستر Cosplay می‌کنند. در فصل 10 هم ، برادران وینچستر با نمایشی موزیکال در مورد زندگی خود مواجه شدند که بر اساسِرمان های سوپرنچرال بود ! این سطح دیوانه‌وار از خود آگاهی که باعث می شه سریال در عین حال هم در تعادل باشه و هم سر گرم کننده !

 تمرکز سریال بر روی شخصیت های اصلی است !
سم و دین در طول زنگی شون نقش هایِ جایگزین و فرعی هم داشتن ، ولی سر انجام ، سریال حولِ محور روابط برادری می چرخد . پایلوت [ قسمتِ آغازین ] به گونه ای کار خودش را شروع می کند که این دو برادر جدا از هم هستند و سال‌هاست که با یکدیگر حرف نزده‌اند ؛ به جاده می‌زنند که پدر مفقود شده شان را پیدا کنند و از همین‌جا سریال وارد روابط پیچیده آنها می‌شود ، و در قسمت " monster of the week" این موضوع تشدید می‌شود و ماجراها در طول این قسمت بزرگ‌تر می‌شود ولی همه چیز مثل یک مسیر دایره مانند است که به این موضوع برمی‌گردد ، که براران وینچستر هر دو بهترین اند و برای یک دیگر بدترین ! آنها اکثر این 13 فصل را صرفِ حمایت از یکدیگر ، و دروغ گفتن به هم برای محافظت از یکدیگر ، کردند و سپس قبل از مناقشه بعدی ، با یکدیگر آشتی کردند . با این که ، بیشتر از اینکه تحت آموزش پدرشان هیولاها را شکار کنند ، اکثراً خود آنها مسئول یک سری مشکلات هستند ، ولی داستان اصلی همیشه به‌قدری متمرکزه که از اصل خودش دور نمی شه .
https://i.pinimg.com/originals/34/28/25/342825d1941bd44915d58351b420f51d.jpg

 با هر فصل متوالی ، کاملاً در حال تحول است !

با نگاه به گذشته و پیشرفتی که سریال داشت ، باورش سخته که سریال تا اینجای کار ادامه داده . فصل اول کاملاً سر راست بود : دو برادر با یک مأموریت به جاده می زنند تا قاتل مادرشان را شکار کنند . بعد از آن اوضاع دیوانه‌وار‌تر می شود ، آن‌ها با نیرو های بهشتی و جهنمی رو در رو می شوند ، چندین بار جلوی آخرالزمان را می گیرند، و با این حال هنوز هم زمانی رو برای ماجراجویی هاشون و در جاده‌ ماندن ، اختصاص می دهند . هر فصل نسبت به فصل قبلی کمی متحول تر می شود ، هر فصل با یک موضوع خاص که در عنوان آن نشان داده می شود ، و سازندگان به‌طور سالیانه آن را تغییر می‌دهند ، جلو می‌رود . این موضوعات در طرح های مستقل ، به زیبایی نمایش داده می شود و اوضاع را با جنبه های مختلف افسانه ای/ اساطیری و مبارزات دیدنی ، رو به جلو نگه می دارد . علاوه بر این حتی نما و لوگوی سریال هم هرفصل ، متناسب با محتوا و هدف کلی همون فصل تغییر میکند که واقعاً جالب و قابل توجه است !طرفداران متعصب و جان بر کف !
ممکنه سوپرنچرال پر بیننده‌ترین سریال تلویزیون نباشد ولی طرفداران ، متعصب‌ترین طرفدارهایی هستند که میتوانید تصور کنید ! اون ها انجمن‌هایی سر تا سر کشور و حتی دنیا برگزار کردند ، مخصوصاً Tumblr  که meme ها و gif های فراوانی را به اشتراک گذاشتند ، که در این 13 سال به یک چیز کاملاً محبوب در اینترنت تبدیل شده ! این‌ها طرفدارانی هستند که هر چند با وجود بالا و پایین های سریال ، به عوامل روحیه می دهند و پشتشان را به هیچ وجه خالی نمی‌کنند ! هر کسی که در مورد نکاتی از سوپرنچرال سؤالی داشته باشد ، ارتشی از طرفداران در دنیای مجازی وجود دارند که به اون ها پاسخ دهند .
همین موضوعِ باعث شد که واقعاً در یکی از قسمت‌ها ، طرفداران در سریال حضور پیدا کنند که روشی بی عیب و نقص برای جبران زحمات طرفداران و قدردانی از آن‌ها بود ، آن‌ها ، بدون اغراق ، متعهدترین طرفدارها هستند .
تمایلی بی حد و مرز به توسعه افسانه‌ها !
بنیاد سریال اکثراً بر هیولا های باستانی ست ، تا اینکه بر روی تعدادی از هیولا های کوچک تر تمرکز داشته باشد . سریال The Vampire Diaries در مورد خون آشام ها می باشد که به‌طور ظاهری داستان گرگینه ها و ارواح را بست می‌دهد ، در سریال The Walking Dead تمرکز تنها بر روی زامبی‌هاست ، گرچه سوپرنچرال همه چیز را پوشش می‌دهد ، و منظور از همه چیز ، همه چیز است ! خون آشام ها، ارواح ، شیاطین ، فرشتگان ، خدایان باستانی ، تغییر شکل دهندگان ، جن ها ، و تعداد زیادی موجودات دیگر که در طول 13 فصل به نمایش گذاشته شده ست ، هیولا هایی از هر فرهنگ قابلِ تصور ! و همیشه دنبال شکارِ خفن ترین هیولا هستند تا به افتخاراتشان در شکار موجودات پلید اضافه کنند . 
صندوق عقب ایمپالای وینچستر ها تقریباً شامل هر اسلحه و روشی است برای کشتن هر موجودی که ممکنه باهاش مواجه شوند ، که این موضوع تبدیل شون می کنه به سرد و گرم چشیده‌ترین شکارچی های موجود !


طبقه بندی: سوپرنچرال،
برچسب ها: supernatural، cw، jensen ackles، jared padalecki، winchester، سوپرنچرال، سم ودین وینچستر،

تاریخ : دوشنبه 11 تیر 1397 | 01:53 ب.ظ | نویسنده : Tauriel Winchester | نظرات

داستان ترسناک شماره ۱: دهکده کیشیلیوو صربستان

داستان ترسناک خون آشامی

این روستای دورافتاده که کمتر از ۸۰۰ نفر در آن ساکن هستند، یک داستان ترسناک در مورد شبحی خون آشام وار دارد. بله. برخی از افسانه‌های خون آشام‌ها واقعا درست هستند. در سال ۱۷۲۵، یکی از ساکنان آن به نام پتار پلوگوویتس، فوت کرد و هشت روز بعد، نه مرگ رخ داد. در مورد این نه نفر که مردند، گفته شده که آنها در رختخوابشان توسط پلوگوویتس کشته شده اند. کشیش و مقامات برای تحقیق در مورد روستای کیشیلیوو عازم آن منطقه شدند و تقریبا ۴۰ روز پس از مرگ پلوگوویتس، قبر او را نبش قبر کردند و با موضوع بسیار عجیبی مواجه شدند که تا آن زمان کسی به چشم ندیده بود. ریش و ناخن او هنوز در حال رشد بود و نشانه‌هایی از پوست جدید وجود داشت. هنگامی که یک میخ را در بدن او فرو کردند، گزارش شد که خون تازه‌ای از دهان و گوش‌هایش به بیرون فوران می‌کرد، فریاد وحشتناکی بوجود آمد و پوست او سیاه شد. در آن لحظه قتل‌ها متوقف شد.


داستان ترسناک شماره ۲: شهر ممنوعه چین

داستان ترسناک ارواح شهر ممنوعه

شما ممکن است با بعضی از شهرهای ارواح در جهان آشنا باشید، اما این شهر زیبا و گسترده در پکن با نام شهر ممنوعه، که از ۹۸۰ ساختمان در فضایی ۱۸۰ هکتاری تشکیل شده است، یکی از نمادهای شناخته شده کشور چین است. از قرن ۱۵ تا اوایل قرن بیستم، امپراطوران چین در آنجا زندگی می‌کردند، اما اکنون شایعه شده است که توسط ارواح پادشاهان خالی از سکنه شده است. در زمان امپراطوری یونگ، در سال ۱۴۲۱ وی دستور داد که نزدیک به ۳۰۰۰ نفر از خانمهایی که در حرمسرای پادشاه در شهر ممنوعه زندگی می‌کردند را به قتل برسانند زیرا او فکر می‌کرد که با یک زن مسموم در ارتباط است. او بعضی از معشوقه‌های مورد علاقه خود را نگه داشت، اما در روز مراسم تشییع جنازه، ۱۶ زن فاحشه با بندهای سفید ابریشمی به دار آویخته شده بودند. در سالهای اخیر در شهر ممنوعه، یک خانم با موهای سیاه که در حال فرار از روح یک سرباز است، دیده شده است. صدای جیغ، گریه و مبارزه با شمشیر بارها شنیده شده ؛ و ارواح مردگان، حوضی از خون و قطعه‌ای از ابریشم سفید نیز رویت شده است. شهر ممنوعه میراث جهانی یونسکو است و برای عموم مردم باز است اگر چه به هنگام شب، همیشه بسته است.3 داستان دیگر در ادامه مطلب


ادامه مطلب

طبقه بندی: ترسناک،
برچسب ها: ترسناک، روح، شبح، جادو، جنازه، horror، witch،

تاریخ : یکشنبه 3 تیر 1397 | 05:01 ب.ظ | نویسنده : Tauriel Winchester | نظرات


  • paper | رپورتاژ آگهی ارزان | فروش بک لینک
  • فروش بک لینک انبوه | خرید بک لینک قوی
  • [html] [html/]
    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات